نمونه موردی ویلا

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی ویلا خانه اشریک لویی کان همراه با پلانها و تصاویر

نمونه موردی ویلا خارجی

نمونه موردی ویلا خانه اشریک

کد محصول: M107

خانه اشریک را لویی کان بین سال های 1951 – 1961 در آمریکا، پنسیلوانیا طراحی و اجرا کرد. عملکرد های مختلف خانه ی اشریک را می توان به بخش های : اتاق خواب، اتاق غذاخوری،و همچنین یک سالن نشیمن که سقف آن را تا بام بخش دوبلکس خانه ارتفاع یافته تقسیم و معرفی کرد البته درکنار عملکردهای اصلی خانه، فضاهای دیگری همچون لابی، سرویس بهداشتی، اتاق تاسیسات، آشپزخانه در طبقه ی پایین،حمام و اتاقی که برای تعویض لباس طبقه ی بالا پیش بینی شده قرارگرفته اند.در این میان پله ها نقش تقسیم فضای دوبلکس خانه را در سالن نشیمن بر عهده دارند؛دو دودکش هم به شکلی تندیس وار در دو سوی ساختمان طراحی شده اند:یکی به اتاق نشیمن و دیگری به اتاق تاسیسات و اتاق خواب طبقه ی دوم سرویس می دهد.

خانه ی اشریک مثال مناسبی است که به وضوح بیانگر نحوه ی سازماندهی لویی کان در پرداختن به ساختار فضا به حساب می آید. ساختار مورد بحث در دوبخش مختلف از کیفیت فضا،ارائه و نظم یافته است : فضای نشیمن و دیگرفضاهای مرتبط با آن، ویا به عبارتی دیگر فضای ” خدمت پذیر ” و فضاهای ” خدمت گزار ” . این دو فضای مطرح شده در خانه ،در چهار بخش و در میان دو دیوار موازی به نمایش درآمده اند.

 نمونه موردی ویلا خانه اشریک

در معماری لوئی کان، استفاده از نور طبیعی همواره عاملی تاثیر گذار بوده است. در این بنا نمای قسمت های خدماتی کاملا صلب بوده و پنجره های وسیع چوبی، نشیمن و غذاخوری را به فضای سبز پیرامون بنا پیوند می دهند. برخلاف جداره رو به باغ،نمای سمت ورودی اصلی نامتقارن بوده و نسبت بازشوها نیز در آن کمتر می باشد. هرچند نماهای جانبی نیز متقارن طراحی شده اند،بازشوهای کوچکتری در آنها تعبیه شده است و هواکش دو شومینه در نماهای جانبی به عناصر عمودی در نما تبدیل شده اند که در مرکز پنجره هایی کشیده قرار گرفته اند.

———————————————————————————————————————————————-

مشخصات محصول:

  • نام محصول: پاورپوینت تحلیل نمونه موردی ویلا خانه اشریک همراه با پلانها و تصاویر
  • فرمت فایل:پاورپوینت
  • تعداد صفحات: 28
  • حجم فایل: 3 مگابایت  
قیمت قبلی: 120000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی ویلا خانه اشریک همراه با پلانها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل نمونه موردی ویلا خانه اشریک همراه با پلانها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل نمونه موردی ویلا خانه اشریک همراه با پلانها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل نمونه موردی ویلا خانه اشریک همراه با پلانها و تصاویر

 نمونه موردی ویلا خانه اشریک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.