نمونه موردی خوابگاه دانشجویی

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی خوابگاه دانشجویی خارجی همراه با پلانها و تصاویر

نمونه موردی خوابگاه خارجی

 نمونه موردی خوابگاه دانشجویی خارجی

کد محصول: M68

در این پروژه به تحلیل و بررسی دو نمونه موردی خوابگاه دانشجویی خارجی می پرداریم.

خوابگاه دختران الئونور دونلی لویی کان

طراحی این خوابگاه کار لویی کان بوده که از سه فرم مربع با یک فرم خطی اتصال دهنده آنها تشکیل شده است، طرح در  اطراف  سه  فضای  عمومی  مشترک  گسترش  مییابد.  که  بر  فراز  این  فضاها  نورگیری های  بزرگی  قرار  گرفته  و  در دیوارهای  این  فضاهای  مرکزی  تاسیسات  ساختمان  جاسازی  شده  است.در  هر  طبقه  اتاقها  دور  تا  دور  فرمهای  مربعی چیده شدهاند و فضاهای عمومی تر در مراکز این مربع ها واقع شده اند نظیر: سالن غذاخوری و سالن ورودی، سالن نشیمن عمومی،  اتاق های  انفرادی  در  اطراف  سه  فضای  مربع  شکل  به  گونه ای  واقع  شده  که  گوشه های  این  مربعها  با  یکدیگر تماس داشته باشند. به طور کلی در این ساختمان مساله  ارتباط بین قسمت های مختلف با مهارت و روشی مبتکرانه حل شده است. سه قسمت مربع شکل، از ناحیه گوشه ها با یکدیگر متصل شده و به این ترتیب امکان آن به وجود آمده که کان با نهایت توانایی معمارانه اش، مشکل پیوند کلی بنا را حل نماید.این خوابگاه در حقیقت مجموعه ای از یک سایت خوابگاهی است که در یک ساختمان ارایه شده است.

 نمونه موردی خوابگاه دانشجویی خارجی

خوابگاه دانشجویی کونیگ

فرم مشابه این ساختمان ها و توده های به ظاهر تکرار شده پاسخی است که طراح پروژه دیوبزر کونیگ (Deubzer Konig)، به مجموعه ای از نیازهای متفاوت و گاه متضاد آن داده است.

نیاز به ایجاد مجموعه ای در آلمان با کیفیت فضاهای شهری از یک سو و نیاز به تعداد زیادی از واحدهای اقامتی یکسان با جهت گیری مشابه از سوی دیگر سبب شکل گیری توده های L شکل با بالهای کشیده شده به سمت جنوب و غرب و در یک ترکیب بندی شطرنجی و راست گوشه گردید.

پروژه دارای دو برنامه فیزیکی متفاوت جهت دو طیف مخاطب کاملا متفاوت بود، خوابگاه دانشجویی برای حدود 450 دانشجو با میانگین 18 مترمربع برای هر نفر که از نظر بودجه و هزینه بسیار محدود بود و همچنین 180 واحد برای کارکنان دانشکده پزشکی دانشگاه “رژنسبورگ” با بودجه نسبتا بیشتر.

در امتداد نماهای غربی و جنوبی تراس های خطی در تراز طبقات قرار گرفته است که در بخش دانشجویی  به صورت مشترک بین اتاق ها بوده و در بخش کارکنان تفکیک شده و تراس های اختصاصی را شکل می دهد.

 نمونه موردی خوابگاه دانشجویی خارجی

———————————————————————————————————————————————-

مشخصات محصول:

  • نام محصول: پاورپوینت تحلیل نمونه موردی خوابگاه دانشجویی خارجی همراه با پلانها و تصاویر
  • فرمت فایل:پاورپوینت
  • تعداد صفحات: 70
  • حجم فایل: 6 مگابایت  
قیمت قبلی: 120000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی خوابگاه دانشجویی خارجی همراه با پلانها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل نمونه موردی خوابگاه دانشجویی خارجی همراه با پلانها و تصاویر، پاورپوینت تحلیل نمونه موردی خوابگاه دانشجویی خارجی همراه با پلانها و تصاویر

 نمونه موردی خوابگاه دانشجویی خارجی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.