نمونه موردی بیمارستاننمونه موردی بیمارستان خارجینمونه موردی بیمارستان کودکان

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان کودکان اولینا

نمونه موردی بیمارستان کودکان

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان کودکان اولینا

کد محصول: H27

با وجود اینکه تحقیقات گسترده‌ی علمی رابطه‌ی تنگاتنگ میان سلامت جسم و شرایط محیط و ساختمان را اثبات کرده است، به‌سختی می‌توان بیمارستانی را یافت که از نظر معماری به این مسئله اهمیّت داده باشد. سابق بر این، در جوامع پیشرفته معماری بیمارستان از نظر علمی و هنری تغییر می‌کرد، اما امروزه وابسته به تکنولوژی، اقتصاد، و بروکراسی است که همین عوامل سبب انزوای روزافزون فضاهای بیمارستانی شده، و حتی سبب نقل مکان فیزیکی بیمارستان‌ها از مراکز شهر شده است. گروه معماری هاپکینز، با تکیه بر شیوه‌های صحیح و متعادل زندگی و استانداردهای آن، ایده‌ی متناقضی را با شعار «بیمارستانی که شبیه بیمارستان نیست»، ارائه نمودند که برنده‌ی رقابتی در سال ۱۹۹۹ شد.

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان کودکان اولینا

سرمایه‌ی احداث بیمـارستان کودکان اِوِلـیـنــا از محل اعتبارات بیمارستان‌های گای و توماس قسیس تأمین شده است، که پیش از این نیز اقدام به احداث بخش‌های درمانی مربوط به کودکان کرده بودند. این پروژه، آزادی بیشتری برای تجربه کردن به طرّاحان و کارفرمایانشان داده: آزادی‌ای که نسبت به دستورالعمل‌های خدمات ملّی سلامت (NHS) به مراتب بیشتر دستشان را باز گذاشته است.

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان کودکان اولینا

با تغییرات کوچکی که در تزئینات فضایی برای نمایش آرزوهای کودکان طرّاحی شده، بیمارستانی پدید آمده است که با نور، رنگ و جانماییِ خود کلیشه‌ها را بر هم می‌زند. المان مرکزی در این بیمارستان یک «گلخانه» است، فضایی بزرگ و شیشه‌ای که شامل فضاهای عمومی، عناصر ارتباطی میانی طبقات (دو آسانسور وسیع و شیشه‌ای به سمت بخش‌ها) و خدمات فوق‌العاده‌ی دیگری چون مدرسه و ایستگاه رادیویی است، که سبب جان بخشیدن به بیمارستان می‌شوند. شیشه‌ای موّاج به‌گونه‌ای طرّاحی شده است که نور و هوای تازه‌ی فضاهای سبز همسایه مثل پارکِ آرچ‌بیشاپ، باغ‌های کاخ لَمبِث و رود تمز را به داخل ساختمان هدایت می‌کند و همزمان به شاخص جدید رودخانه در ضلع مقابل وستمینْستر تبدیل می‌شود. (جایی که هاپکینز در سال ۲۰۰۱ بلوک صلب خانه‌ی پورتکولیس را ساخت، که دفاتر پارلمان در آن قرار دارند.)

               پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان کودکان اولینا   

در زیر پوسته‌ی شیشه‌ای، ساختمان با مقطعی L ـ‌ شکل طراحی شده است. کلینیکها، نمایشگاه‌های عمل جرّاحی و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی در سه طبقه در زیرزمین واقع شده‌اند. (نور طبیعی آنها از طریق بازشو‌هایی به‌سمت آتْریوم تأمین می‌شود.) بخش‌های پذیرش در طبقاتی است که به سمت فرهنگستان موسیقی باز می‌شود. در هر طبقه‌ کُریدورهای موج‌دارْ فضاهای باز و فضاهای مخصوص ملاقات والدین را از اتاق‌ها جدا می‌کند. همه‌ی بخش‌ها با طرح کف‌ِشان، که نمودی از جهان طبیعت است، شناخته می‌شوند (به‌عنوان مثال، دریا، جنگل و آسمان). از این نمادها در تابلوی اطلاعات بیمارستان نیز استفاده شده است. این ایده برای بهتر کردن خاطره‌ی بیمارستان در ذهن بیماران و همراهانشان طرّاحی شده است.

———————————————————————————————————————————————-

مشخصات محصول:

  • نام محصول: پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان کودکان اولینا به همراه پلان ها و تصاویر
  • فرمت فایل:پاورپوینت
  • تعداد صفحات: 33
  • حجم فایل:  3 مگابایت  
قیمت قبلی: 120000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان کودکان اولینا، پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان کودکان اولینا، پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان کودکان اولینا، پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان کودکان اولینا، پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان کودکان اولینا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.